Cover not available
Hodnocení knihy
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Zakázané doteky : příběh o lásce a zločinu /

Autorova předcházející volná trilogie, v níž se v roli netradičního vyšetřovatele představil zeman Jožík Bukovský, neuzavřela sérii románů s touto postavou a rozšířila se o další díl, v němž se opět v pelhřimovských historických kulisách rozehrává dramatický "příběh o lásce a zločinu". Ten...

Celý popis

Série: Jožík Bukovský, část 4
Hlavní autor: Pošíval, Zdeněk, 1937-2013
Další autoři: Mišíková, Eva, 1961-
Médium: Elektronická kniha
Jazyk: Česky
Vydáno: Praha : Epocha, 2012
Vydání: 1. vyd.
Témata:
Štítky: Přidat štítek
Žádné štítky neexistují, buďte první, kdo přidá svůj vlastní štítek!
Shrnutí: Autorova předcházející volná trilogie, v níž se v roli netradičního vyšetřovatele představil zeman Jožík Bukovský, neuzavřela sérii románů s touto postavou a rozšířila se o další díl, v němž se opět v pelhřimovských historických kulisách rozehrává dramatický "příběh o lásce a zločinu". Tentokrát musí Bukovský s pomocí svých dvou synů odhalit příčiny, které vedly k zavraždění půlročního chlapce, jehož ostatky byly nalezeny v truhle ze vzácného dřeva na dně rybníka. Bukovský při bližším zkoumání pozná, že dítě zemřelo uškrcením a z pověření purkmistra Václava Hrůzy začíná pátrat po vrahovi. Krátce potom dostává zprávu, sepsanou podivným veršovaným jazykem. Bukovskému se ji podaří rozluštit a zjistí, že pisatel pochází s největší pravděpodobností z hradu Roštejna, postaveného nedaleko od Jihlavy uprostřed Javořických vrchů. Zároveň dojde k přesvědčení, že právě v Roštejně se zrodily ony v titulu obsažené "zakázané doteky", které se zcela vymykaly z mezí tehdejších společenských konvencí a brzy přerostly v neovladatelnou vášeň, jež se stala rozbuškou, vedoucí až k brutálnímu zločinu.
Čtvrtá část volné série historických příběhů s detektivní zápletkou, odehrávajích se na sklonku sedmnáctého století převážně v Pelhřimově a jeho blízkém okolí.
Fyzický popis: 325 s. ; 22 cm
ISBN: 978-80-7425-132-0